Kosova

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë

Sonte rreth orës 19:15, banorët e rrugës Xhavit Ahmeti në Prishtinë, kanë kontaktuar Policinë e Kosovës për shkak se kanë dëgjuar të shtëna me armë zjarri.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës.

Krasniqi tregon se Policia në vendin e ngjarjes ka gjetur gëzhojë të armës.

“Sonte, më 28.04.2020, rreth orës 19:15, policia është njoftuar për një rast gjuajtje me armë në rrugë ‘Xhavit Ahmeti”. Njësitet policore i janë përgjigjur thirrjes, kanë dal në vendngjarje, kanë kontaktuar ankuesin dhe janë duke bërë kqyrjen e vendit të ngjarjes, ku është gjetur një gëzhojë e armës”, konfirmon Krasniqi.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.