Parashikimi i motit për sot

Për ditën e sotme është parashikuar të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Shkarkime rrufesh në shumë zona parashihen por nuk përjashtohen mundësitë që në zona të izoluara të bie breshër, si pasojë e ndryshimeve termike dhe barike.

Temperaturat mbeten pothuaj konstante me ditët e fundit.

Gjykuar në aspektin territorial, reshjet me sasi më të mëdha priten në perëndim dhe veriperëndim të Dukagjinit.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtime i verilindjes dhe jugperëndimit.

Go to TOP