Kosova

Sot, mot i ndryshueshëm

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se sot do të mbajë mot i vranët me intervale dielli.

Vranësirat, sipas IHMK-së do të shoqërohen me reshje shiu dhe rrufe.

Temperaturat minimale janë prej 13-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet parashihet të arrijnë mes 23-25 gradë celsius. /Kosova.info/