Olise dëshiron ta ndihmojë Bayern Munich për të fituar sa më shumë tituj

“Dua të provoj veten në këtë nivel dhe të luaj rolin tim për të siguruar që të fitojmë sa më shumë tituj me ekipin tonë në vitet e ardhshme”, ka thënë Michael Olise. 

Ai ka bërë një lëvizje të madhe në karrierën e tij duke u bashkuar me Bayern Munich nga Crystal Palace. Futbollisti francez ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare me klubin gjerman.

Olise, i cili ka shënuar dhjetë gola dhe ka dhënë gjashtë asistime në nëntëmbëdhjetë paraqitje sezonin e kaluar, ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të mëdha. Chelsea dhe Newcastle United ishin mes tyre, por Olise ka vendosur përfundimisht të bashkohet me skuadrën e drejtuar nga Vincent Kompany në Bayern Munich.

Transferimi i tij në Bayern ka një vlerë prej 60 milionë euro, përfshirë shtesat.

Go to TOP