West Hami në epërsi në minutën e 90-të të finales

West Hami ka kaluar në epërsi ndaj Fiorentinas në minutën e 90-të të takimit.

Golin e epërsisë e shënoi Bowen i cili mori një pasim fantastik dhe u tregua i saktë përballë portierit.

Tashmë kanë mbetur më pak se 5 minuta lojë deri në përfundim të takimit, dhe me këtë rezultat West Hami shpallet kampion dhe siguron pjesëmarrjen në Europa League.

Go to TOP