Veteranët, Kurtit: Duam sot bisedime jo nesër, të ndërpritet seanca

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku, ka thënë se seanca duhet të ndërpritet dhe se bisedimet duhet të bëhet sot dhe jo nesër.

Klinaku u shpreh se protestuesit do të vazhdojnë të qëndrojnë aty, derisa seanca të ndërpritet.

“Duhet të ndërpritet kjo seancë, ska kuptim me mbajtë seancë kur e kanë shkel ligjin. Ftesa për takim në foltore, ftesa duhet të bëhet në formë zyrtare. Nëse ndërpritet seanca për sot, as ne nuk kemi çfarë të qëndrojmë këtu, seanca duhet të ndërpritet, bisedimet duhet të bëhen sot, jo nesër”.

Go to TOP