Reagon Pacolli: Jam i zhgënjyer për Sunny Hill-in, isha i involvuar në organizim

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se është i zhgënjyer me dështimin për organizimin e Sunny Hill në Prishtinë.

Ai shtoi se ka qenë i përfshirë në organizimin e këtij festivali.

“Jam shumë i hidhëruar dhe i zhgënjyer nga dështimi i organizimit të festivalit ”Sunny Hill” në Prishtinë. Kemi humbur rastin e një festivali me renome botëror e cila do ta vendoste përsëri Kosovën në hartën botërore. Muajit e fundit kam qenë personalisht i involvuar me hapat që janë marrë për të organizuar këtë event, dhe është një dështim i madh nga ana e shtetit tonë”, tha ai.

“Ajo që ka ndodhur sot (për mua është një “Déjà vu”), në të vërtetë nuk duhej të ndodhte. Kosova e meritonte Dua Lipën dhe gjithë atë repertor të këngëtarëve ndërkombëtar dhe vendas që do të performonin në këtë festival dhe Dua Lipa nuk e meritonte të privohej nga performanca në vendlindjen e saj. Si është e mundur që Tirana heq çdo barikadë dhe shfrytëzon këtë event e Kosova e hudh?”, shtoi Pacolli.

Go to TOP