Ngjarjet për ditën e sotme

Ngjarjet e ditës: 9 maj 2024:

10:00: Organiuohet një tubim/ homazh përkujtimor me rastin e 26-vjetorit të rënies së Heroit të Kombit, Ilir Konushevci dhe dëshmorit Dr.Hazir Malaj. (Varrezat e Dëshmorëve, Velani)

12:00: Mbahet akademi përkujtimore me rastin e ndarjes nga jeta të aktivistit të LDK-së, Lulzim Mahmuti. (Biblioteka e Qytetit “Fan S. Noli”, Gjilan)

Go to TOP