Emerson Royal në shënjestër të top-klubeve evropiane

Futbollisti i Tottenhamit, Emerson Royal, raportohet se është në shënjestër të top-klubeve evropiane.

Pavarësisht së ‘Spurs’ mund të mbesin jashtë zonës së Ligës së Kampionëve, megjithatë, Royal ka bërë një sezon të madh, duke ndezur interesimin e disa klubeve të fuqishme evropiane.

Juventus, Milan dhe Bayern Munich sipas mediave gjermane, synojnë ta blejnë asi-n e Tottenhamit.

Klubi anglez thuhet se kërkon rreth 30 milionë euro për Emerson.

“Juventus, Milan dhe Bayern janë të interesuar për nënshkrimin e Emerson Royal. ‘Spurs’ kërkon 29 milionë euro për ta shitur atë”, shkruan ‘Bild’.

Go to TOP