Kroacia zbardh listën për EURO 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliç, të hënën ka publikuar listën preliminare të lojtarë për Kampionatin Evropian ‘Gjermania 2024’.

Kroacia është Grupin B  me Shqipërinë, Spanjën dhe Italinë.

Në listën e Daliç vihen re emra të rëndësishëm të futbollit siç janë ato të Modriç, Perisiç, Gvardiol dhe Vida.

Kujtojmë se EURO 2024 fillon më 14 qershor dhe mbaron më 14 korrik.

Go to TOP