KosovaTop Lajmi

Kurti telefonohet nga i dërguari special i Britanisë, flasin për takimin me Vuçiqin në Bruksel

Përveç takimit që ka pasur sot me ambasadorët e QUINT-it, kryeministri Kurti ka zhvilluar edhe një bisedë telefonike me të dërguarin e Britanisë për Ballkanin, Sir Stuart Peach.
Me anë të një postimi në Twitter, Kurti ka thënë se kjo bisedë e tij me Peach ishte fort e rëndësishme para takimit që ai do të ketë me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq në Bruksel.

Ai tha se ka ritheksuar nevojën e një marrëveshjeje finale me njohje reciproke në qendër.

Postimi i plotë i Kurtit në Tëitter:

Përpara diskutimeve në Bruksel, pata një telefonatë produktive të dërguarin special britanik për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach, duke theksuar nevojën për një marrëveshje të përqendruar në njohjen e ndërsjellë dhe marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort