LAJMET

Forcat ruse arrestojnë kryebashkiakun ukrainas

Forcat ruse kanë arrestuar kryetarin e bashkisë së Khersonit, Ihor Kolykhaiev.

Kështu ka thënë këshilltarja e kryebashkiakut, Galina Lyashevskaya.

“Sapo zbriti nga makina, ai u ndalua menjëherë nga rojet kombëtare të armatosura dhe, me shumë gjasë, FSB-ja. Ata morën hard disqet nga kompjuterët, hapën të gjitha kasafortat, kërkuan dokumente. Gjatë gjithë kësaj kohe, Kolykhaev u mbajt në një zyrë më vete në pranga nën roje të armatosura. Pas kërkimit, Kolykhaev u vendos në autobusin Z dhe u mor me vete. Jam i sigurt se arrestimi i Kolykhaev lidhet me refuzimin e tij për të bashkëpunuar me autoritetet e pushtimit”, ka shkruar ajo.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort