Kombëtare

Sërish tërmet Shqipëri

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë në veri të vendit.

Instituti i Gjeoshkencës bën me dije se lëkundja ndodhi pak pas mesditës së sotme dhe pati një magnitudë 3.4 të shkallës Rihter.

Tërmeti pati një thellësi 14 kilometra.

Një natë më parë, zona u trondit nga një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter dhe sizmiologët i tremben riaktivizimit të tërmeteve në këtë territor të vendit, i cili deri më tani ka qenë i qetë. 

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort