Sonte derbi i madh në Serie A: Milan përball Napolit

Një nga ndeshjet më interesante do të zhvillohet sonte me fillim prej orës 20:45.

Në “San Siro” përball njëri-tjetrit do të jenë Milan dhe Napoli.

Dyja skuadrat gjenden në katërshen e renditjes tabelare.

Skuadra e Stefano Piolit gjendet e dyta me 39 pikë, ndërkaq ajo e Luciano Spallettit, është e katërta me 36 pikë.

Fitorja eventuale e napolitanëve do t’ia rrezikonte “kuq e zinjve” vendin e dytë.

Formacionet e mundshme:

Milan (4-2-3-1): Maignan; Florenzi, Tomori, Romagnoli, Toure; Kessie, Tonali; Messias, Diaz, Saelemaekers (Krunic); Ibrahimovic.

Napoli (4-2-3-1): Ospina; Malcuit, Rrahmani, Juan Jesus, Di Lorenzo; Anguissa, Demme; Politano, Zielinski, Lozano; Mertens.

Go to TOP