Rrëzohet aksidentalisht te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake të afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën.

Pas rrëzimit në trotuar, polakja u transportua në spital, por pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, ajo nuk mundi të mbijetojë.

Më datë 03.06.2023, në afërsi të një hoteli te Mali i Robit, është rrëzuar aksidentalisht në trotuar shtetasja polake L. M., 83 vjeçe.

Si pasojë e dëmtimeve të marra 83-vjeçarja ka ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Go to TOP