Përkujtohet Masakra e Krushës së Madhe, e pranishme presidentja Osmani

Në Krushë të Madhe përkujtohet maskara e ndodhur 25 vjet më parë. Në tubimin përkujtimor dhe kujtim dhe nderim të të rënëve e pranishme do të jetë edhe presidentja, Vjosa Osmani.

“Në orën 11:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani merr pjesë në

tubimin përkujtimor në 25 vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe. Presidentja Osmani, gjithashtu do të marrë pjesë edhe në Përurimin e Muzeut të Masakrës së Krushës së Madhe”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Go to TOP