Një i vdekur në një aksident në Sllatinë

Një aksident trafiku ka ndodhur mesditën e sotme në Sllatinë ku u përfshi një automjet. Për pasojë, shoferi i automjetit ka vdekur.

Lajmin për RTKlive e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Baki Kelani.

“Sot, në mesditë është raportuar për një aksident trafiku të ndodhur në Rrugën Pejë-Prishtinë, konkretisht në Sllatinë. Në këtë rast është përfshirë një automjet, në të cilin drejtuesi i mjetit ka ndërruar jetë, vdekjen e të cilit e kanë konstatuar mjekët kompetent. Në lidhje me rastin në vendngjarje kanë dalë njësitet relevante policore, ekipi mjekësor dhe prokurori kompetent, përderisa trupi i pajetë është dërguar në IML”, ka thënë ai.

Go to TOP