Holanda në ankth, De Jong humb Evropianin

Një lajm i keq për Holandën dhe tifozët e kësaj skuadre.

Ylli holandez Frenkie De Jong humb Evropianin ‘Gjermani 2024’.

Holandezi nuk ia ka dal të shërohet nga lëndimi i pësuar më 21 prill në ndeshjen Real Madrid-Barcelona.

Pavarësish së të ‘Tulipanët’ shpresonin se De Jong do të jetë gati për EURO 2024 që nis më 14 qershor, megjithatë, tashmë është konfirmuar se lojtari nuk do të jetë pjesë e Holandës në eventin më të madh të futbollit evropian.

De Jong është shprehur tejet i zhgënjyer që nuk do të mund ta ndihmojë kombëtaren e tij në ‘Gjermani 2024’.

“Jam shumë i mërzitur dhe i zhgënjyer, në javët e fundit kemi punuar shumë, por për fat të keq kavilja ime do ende kohë që të rikuperohet, por tani si pjesa tjetër, unë do të bëj tifozllëk për kombëtaren”, u shpreh De Jong.

Holanda është pjesë e Grupit D së bashku me Francën, Poloninë dhe Austrinë.

Go to TOP