Ballkani barazon edhe me Ferizajn

Ferizaj dhe Ballkani kanë luajtur baras 0-0 në kuadër të xhiros së 26-të në Albi Mall Superligë.

Ka qenë një ndeshje me shumë raste të mira shënimi, por që në fund dy portierët mbajtën portat e paprekura.

Albon Rrahmani, Meriton Korenica dhe Qëndrim Zyba tentuan për mysafirët, derisa Panadic, Sadriu e Orana për vendasit, por pa arritur ta dërgonin topin në rrjetë.

Kësisoj 90 minutat në Ferizaj u mbyllën ashtu siç filluan pa gola 0-0.

Me këtë barazim Ferizaj mbetet në kuotën e 28 pikëve në vendin e nëntë, derisa Ballkani mbetet në vendin e dytë me 51 pikë, një më pak se Drita.

Ndeshjen e ardhshme Ferizaj do ta zhvilloj në udhëtim te Dukagjini, derisa Ballkani para adhuruesve të vet pret Gjilanin. 

Go to TOP