Kosova

Aksion i Policisë në Shtërpcë, sekuestrohen kamerat e vendosura nga strukturat ilegale serbe

Policia e Kosovës ka nisur herët në mëngjes një aksion për sekuestrimin e kamerave të vendosura nga strukturat ilegale në Shtërpcë, komunën me shumicë serbe në rajonin e Ferizajt.

Prokurori Rasim Maloku tha se po e zbatojnë një urdhëresë të Gjykatës dhe Prokurorisë së Ferizajt për bastisjen e 4 lokacioneve në këtë qytet.

“Jemi prezent. Jemi duke e zbatuar një urdhëresë për kontrollimin e 4 lokacione”, tha ai nga vendi i ngjarjes.

Maloku tha se po i sekuestrojnë “të gjitha dokumentet”.

Prokurori tha se Policia do të zbarkojë edhe në disa vende nga ku dyshohet se po monitorohen këto kamera të vendosura nga strukturat ilegale.

“Jemi duke i sekuestruar të gjitha. Do të kryejmë konstrolle edhe në disa qendra ku dyshohet se po monitorohen kamerat e siguri”, tha ai.

Këto kamera të sigurisë dyshohet se monitorohet nga një shkollë, nga një televizion lokal, si dhe nga një vend afër postës së qytetit.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort