Zona e luftimeve brutale ku trupat ukrainase po i zmbrapsin sulmet ruse

Forcat ukrainase po vazhdojnë të luftojnë kundër trupave ruse, të cilat vazhdimisht janë munduar të avancojnë në rajonin verilindor të Harkivit.

Korrespondenti i Radios Evropa e Lirë, Maryan Kushnir, raporton nga vija e frontit, me Brigadën e 42-të të Mekanizuar të Ukrainës, teksa ajo përdor mortaja dhe dronë kamikazë për t’i shkatërruar pajisjet e armikut dhe për të zmbrapsur agresionin rus.

Go to TOP