Show Biz

Willie Garson, aktori i dashur i ‘Sex and the City’, vdiq në moshën 57 -vjeçare

WEST HOLLYWOOD, CALIFORNIA – FEBRUARY 09: Willie Garson attends Neuro Brands Presenting Sponsor At The Elton John AIDS Foundation’s Academy Awards Viewing Party on February 09, 2020 in West Hollywood, California. (Photo by John Sciulli/Getty Images for Neuro Brands)

Willie Garson, aktori që luajti personazhin e dashur Stanford Blatch në “Sex and the City” dhe rindezja e tij e ardhshme, “And Just Like That”, me shoqen më të mirë të jetës reale Sarah Jessica Parker, ka vdekur. Ai ishte 57 vjeç.

“Willie Garson ishte në jetë, si në ekran, një mik i përkushtuar dhe një dritë e ndritshme për të gjithë në universin e tij,” tha një zëdhënës i HBO Max për The Post. “Ai krijoi një nga personazhet më të dashur nga panteoni HBO dhe ishte anëtar i familjes sonë për gati njëzet e pesë vjet. Ne jemi thellësisht të pikëlluar për të mësuar për vdekjen e tij dhe i shprehim ngushëllimet tona të sinqerta familjes dhe të dashurve të tij. “

Njerëzit nga New Jersey thuhet se kaloi mes një beteje kundër kancerit, raportoi TMZ, dhe familja konfirmoi vdekjen e tij në mediat sociale.

Djali i tij Nathen, të cilin e adoptoi në vitin 2009, shkroi një postim zemërthyer se ai është i lumtur që babai i tij “mund të jetë në paqe tani”.

“Të dua shumë baba,” ndau ai në Instagram. “Pusho në paqe dhe jam shumë i lumtur që ndave të gjitha aventurat e tua me mua dhe mund të arrish kaq shumë. Jam shume krenar per ty Unë gjithmonë do të të dua, por mendoj se është koha që ju të shkoni në një aventurë tuajin. Do jesh gjithmone me mua. Të dua më shumë sesa do ta dish dhe jam i lumtur që mund të jesh në paqe tani. Ju keni qenë gjithmonë personi më i ashpër dhe më qesharak dhe më i zgjuar që kam njohur. Më vjen mirë që keni ndarë dashurinë tuaj me mua. Unë kurrë nuk do ta harroj ose nuk do ta humbas “.

Nderimet e mediave sociale ndaj aktorit vërshuan në mediat sociale ndërsa lajmi për vdekjen e tij u përhap aq shpejt dhe shumë aktorë te tjerë shprehen pikëllimin në rrjete sociale për humbjen e një aktori si Willie Garson.