Kosova.info

Ukrainë, 15 të vdekur nga bombardimet e 24 orëve të fundit

Autoritetet ukrainase kanë bërë të ditur se 15 persona kanë vdekur nga bombardimet e 24 orëve të fundit në Ukrainë.

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky tha se 10 nga të vrarët janë nga qyteti i Kurakhoves, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Raportohet se të vrarë ka edhë në rajonin jugor të Khersonit, si dhe në Zaporizhzhia.

Më të fundit

escort mersin - izmir escort