Osmani pret sot në takim Lajçakun dhe Escobarin

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani do të pres sot në takim emisarin e BE-së për dialog, Miroslav Lajçak, dhe atë të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Sipas njoftimit, takimi pritet të fillojë nga ora 09:30.

Lajçak dhe Escobar janë takuar dje edhe me kryeministrin Albin Kurti. Dyshja kanë dhënë mesazhe për kthim të qetësisë në veri dhe që Kosova dhe Serbia të përqendrohen në dialog.

Pas takimit me Osmanin, emisarët do të takohen edhe me opozitën. 

Go to TOP