Nis takimi i Hovenierit me Bislimin

Ka nisur takimi i ambasadori të ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, me zëvendëskryeministrin dhe kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimin.

Takimi i Hovenierit me Bislimin vjen një ditë pas takimit që ky i fundit e ka pasur në Bruksel me homologun e tij serb, Petar Petkoviq, me të cilin folën për Marrëveshjen Bazike dhe çështjen e dinarit.

Për sa i përket çështjes së dinarit, Bislimi dje tha se deri më 22 mars do të dalin me propozime konkrete se si do të ecet tutje.

Go to TOP