Rama: Transformimi i PrishtinĂ«s po vazhdonđŸ€©

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë të ditur se transformimi i kryeqytetit është duke vazhduar.

NĂ« njĂ« postim nĂ« Facebook, Rama ka shkruar se ndĂ«rtimi i tunelit nĂ« rrugĂ«n “Agim Ramadani” Ă«shtĂ« nĂ« fazĂ«n e prokurimit.

“Ky tunel transformues do tĂ« shkarkojĂ« komunikacionin nĂ« qendĂ«r tĂ« Kryeqytetit dhe do tĂ« ndĂ«rlidh PrishtinĂ«n e VjetĂ«r me sheshet Ibrahim Rugova, SkĂ«nderbeu, Zahir Pajaziti, Xhorxh Bush e deri te Katedralja”, ka shkruar Rama.

Ai ka shtuar se në këtë mënyrë po krijojnë më shumë hapësira për këmbësorë e gjelbërim, ajër më të pastër e jetë më të shëndetshme për qytetarët. /Kosova.info/

Go to TOP