Dua Lipa flet për përvojën kur u bë ‘meme’ me kërcimin viral: Më duhej të hiqja veten nga Twitter-i

Dua Lipa ka treguar se iu desh të bënte një pauzë në rrjetet sociale pasi një video e kërcimit të saj u bë meme.

Ikona e popit, 28 vjeçe, ka folur për kohën kur një video e saj duke kërcyer në skenë gjatë një koncerti të vitit 2017 u bë virale me fansat që e krahasonin atë me një laps në një ‘mprehëse lapsash’.

Dua sapo publikoi albumin e saj të tretë në studio Radical Optimism tha se e pa atë “poshtëruese” gjatë një bisede të sinqertë me The Guardian.

Një koment specifik nxiti komente të mëtejshme mizore troll, të cilët thoshin: “Më pëlqen mungesa e saj e energjisë, vazhdo vajzë mos na jep asgjë”, poshtë klipit në YouTube të performancës së saj live në New Rules në BRIT Awards 2018.

“Kur njerëzit e morën atë fragment timin duke kërcyer në internet dhe e kthyen atë në një meme, dhe më pas kur fitova Grammy-n e artistit të ri më të mirë dhe njerëzit thanë: “Ajo nuk e meriton atë, nuk ka prani në skenë”, tha ajo.
“Ato gjëra ishin të dëmshme. Ishte poshtëruese. Më duhej të hiqja veten nga Twitter.”

Këngëtarja e “Don’t Start Now” shpjegoi se interpretimi dhe shkrimi i këngëve ishte gjëja që e bënte atë më të lumtur, por kjo po e bënte atë me të vërtetë të mërzitur, pasi njerëzit nuk dukej se gjithashtu vunë re gjithçka që ajo kishte punuar tani.

“Në sytë e publikut, po kuptoja se kush isha si artiste, si interpretuese. E gjithë kjo po ndodhte kur isha 22, 23 vjeçe dhe ende duke u rritur. Duhet të ndërtoni lëkurë të fortë. Duhet të jesh elastik”, ka shtuar Dua.

Fituesja e Grammy-t tha gjithashtu se ajo nuk arriti kurrë në një pikë ku ‘nuk mund të ngrihej nga shtrati’, sigurisht kur emocionet e saj ishin ‘më të forta’.

Por ndërsa Dua ndërtoi emrin, reputacionin dhe aftësitë e saj, ylli me prejardhje shqiptare tha se ndjeu ‘një goditje të vërtetë’ pasi doli kënga e saj e vitit 2019, “Don’t Start Now”.

Aktorja e “Barbie” nuk u shmang të pranonte se shumë njerëz filluan të ndryshonin mendimin e tyre për aftësitë e saj të performancës pas kësaj, duke e bërë atë të ndjente se më në fund u tregoi se e kishin gabim.

Go to TOP