Italiani Orsato do të ndajë drejtësinë në ndeshjen PSG-Dortmund

Tashmë shtëpia më e madhe e futbollit evropian, ka vendosur për arbitrin që do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes PSG-së dhe Borussia Dortmund.

Kjo sfidë e cila është tepër e rëndësishme për të dy skuadrat, UEFA ia ka besuar arbitrit italian Daniele Orsato.

Orasto do të asistohet nga bashkëkombësit e tij, Ciro Carbone dhe Alessandro Giallatini, kurse, gjyqtari i katërt do të jetë Davide Massa.

Sfida mes PSG-së dhe Dortmundit do të luhet të martën që vjen në ‘Parkun e Pricave’ prej orës 21:00.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur me fitoren minimale të skuadrës gjermane prej 1-0.

Go to TOP