Kosova.info

Chollet paralajmëron vizitë në Kosovë, tema kryesore situata në veri

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në një intervistë për Zërin e Amerikës ka bërë të ditur se javën që e ardhshme do ta vizitojë Kosovën.

Këtë e bëri të ditur, teksa po fliste për zgjedhjet dhe situatën në veri.

“Unë do të jem atje javën e ardhshme dhe kjo do të jetë ndër temat kryesore në bisedimet me presidenten dhe kryeministrit derisa presim të punojmë për një rrugë të përbashkët përpara”, është shprehur Chollet.

Më të fundit

escort mersin - izmir escort