Butrint Imeri ironizon me estradën: Kjo verë e askujt hiç

Këngëtari i njohur shqiptar, Butrint Imeri, ka qenë mjaft i angazhuar gjatë kësaj vere me projekte muzikore e koncerte të shumta.

Ai ka performuar gjatë gjithë verës në pothuajse të gjitha qytetet e Kosovës dhe ato bregdetare të Shqipërisë.

Këngëtari Imeri vendosi që së fundmi të ndajë me ndjekësit e tij në Instagram disa fotografi nga disa prej mbrëmjeve më të suksesshme të verës.

Foto: Butrint Imeri/InstaStory

Ai e nisi prezantimin e këtyre pamjeve me një postim të errët, mbi të cilin shkruhej “Vera 2022”.

Foto: Butrint Imeri/InstaStory

Më pas, i njëjti vendosi që të ironizojë me shprehjen e famshme të popullit, e cila citon: “Kjo dynja e askujt”.

Foto: Butrint Imeri/InstaStory

Butrinti eliminoi me vizë fjalën “dynja (botë)”, duke e zëvendësuar atë me fjalën “verë” – me ç’rast ka ironizuar me kolegët nga estrada, duke thënë mes rreshtave se kjo verë ishte e tij dhe e askujt tjetër.

Foto: Butrint Imeri/InstaStory

Këngëtari përndryshe gjatë verës solli dy bashkëpunime shumë të suksesshme: një me Taynën dhe Mozzikun të titulluar “Pare” dhe një tjetër me Kidën, të titulluar “AM/PM”.

Foto: Butrint Imeri/InstaStory

Go to TOP