Abdixhiku: Kurti e ka ofenduar tekstshkruesin e presidentit Clinton

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë kryeministri Albin Kurti e ka ofenduar sekretarin amerikan të shtetit, Antony Blinken.

Në një konferencë për media, i pari i LDK-së ka thënë se Kurti e ka ofenduar tekstshkruesin e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton.

“Këtë e ka bërë Kurti dhe tashmë jemi në një gjendje emergjente”.

Go to TOP