Rajoni

Rinis seanca për mocionin kundër Abazoviqit

Pas një pauze gati katër-orëshe, ka filluar seanca në të cilën pritet të votohet mocioni ndaj kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq.
Andrija Mandiq (DF) tha se deputetët sapo kanë marrë iniciativën për rikrijimin e Qeverisë nga Asambleja e Përgjithshme e URA dhe CIVIS.

“Është një dokument në të cilin nuk na pëlqen i tëri. Por për sa i përket DF-së, deputetët tanë janë gati dhe mund ta nënshkruajnë menjëherë”, deklaroi ai.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort