Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes, arrestohet 50 vjeçari nga Ferizaj

Policia e Kosovës në Ferizaj, mbrëmë rreth orës 21:00 ka pranuar një informacion se në rrugën ‘‘Vezir Jashari” është një rast i dhunës në familje . 

“Në lidhje me këtë, policia ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin e dyshuar me inicialet N.E (M/K) i moshës 50 vjeçar, i cili kishte ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij , me inicialet L.N ( F/K) e moshës 44 vjeçare, duke i shkaktuar lëndime trupore . Për këtë e njëjta ka pranuar tretman mjekësorë në Qendrën Emergjente në Ferizaj”, thuhet në njoftim. 

Policia , të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj dhe pas intervistimit nga Njësia e Hetimeve- Sektori i Dhunës në Familje, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë , për procedura të mëtejme hetimore

Go to TOP