SPORT

Totti beson se Lewandowski e meriton Topin e Artë

Legjenda e Romës, Francesco Totti, beson se Robert Lewandowski meriton ta fitojë Topin e Artë këtë vit. 

Në një intervistë për Sport para ceremonisë së madhe që zhvillohet sonte (e hënë) në Paris, ikona e futbollit italian i ka dhënë opinionet e tij për fituesin. 

Derisa Lionel Messi është favorit, ndërsa në listën e ngushtë janë edhe Karim Benzema e Jorginho, Totti beson se çmimin duhet ta fitojë sulmuesi i Bayern Munichut. 

Polaku ishte favorit i madh në vitin e kaluar, mirëpo ceremonia u anulua për shkak të të COVID-19. 

“Le të themi se jemi mësuar ta shohim duke u ndarë ndërmjet Messit dhe Ronaldois. Por këtë vit, do t’ia jepja Lewandowskit”, ka thënë italiani. 

Shfaq më shumë
//oackoubs.com/4/3473483