Shqipëri: Vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin, dënohet me burgim të përjetshëm

Dënim me burgim të përjetshëm i është shqiptuar nga Gjyjkata e Lezhës të akuzuarit me inicialet B.J.

Ky dënim atij iu dha pasi ai akuzohet se vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin në fshatin Grykë Zezë, në gusht të 2022-tës.

Përveç vrasjes ai fajtor u shpall edhe për armëmbajtje pa leje.

Go to TOP