Kosova.info

“Shpërthen” ndeshja Serbi – Zvicër, aksion i bukur dhe shënohet goli i katërt

Në ndeshjen Serbi – Zvicër është mbyllur pjesa e parë, raporton FrontOnline.

Pas 45 minutash, Zvicra është në disavantazh 0:1.

Golin e vetëm për helvetët e shënoi futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin G në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Në këtë ndeshje, te Zvicra po luajnë nga fillimi Xheran Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Zvicrës i mjafton edhe barazimi për kualifikim tutje, kurse Serbisë vetëm fitorja.

escort mersin - izmir escort