Gabim i rëndë në mbrojtje, Zvicra e pëson edhe golin e dytë

Në ndeshjen Serbi – Zvicër është shënuar goli i tretë.

Në minutën e 35-të, Serbia ka kaluar në avantazh 2:1 me golin e Dusan Vlahoviqit.

Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin G në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Në këtë ndeshje, te Zvicra po luajnë nga fillimi Xheran Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Zvicrës i mjafton edhe barazimi për kualifikim tutje, kurse Serbisë vetëm fitorja.

Go to TOP