Kosova.info

SHBA reagon ashpër për sulmin ndaj Sali Berishës

SHBA ka reaguar ashpër për sulmin e bërë ndaj kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha.

Ambasada amerikane ka reaguar për sulmin ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili u godit me grusht nga një person paraditen e të martës, teksa po niste protesta e opozitës.
“U skandalizuam nga sulmi fizik sot ndaj një anëtari të Parlamentit dhe presim që autoritetet ta hetojnë plotësisht incidentin.

Askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirinë e fjalës në përputhje me ligjin”, tha një zëdhënës i ambasadës për A2 CNN.

escort mersin - izmir escort