Kosova.info

‘Deri te Molla e Kuqe kufini i Kosovës’, ky është reagimi i Vuçiqit

Emmanuel Macron, Olaf Scholz, Von der Leyen dhe emra të tjerë të njohur të politikës evropiane, kanë duartrokitur vallen e performuar me këngë shqiptare, teksa dhjetëra politikanë pjesëmarrës në Samitin BE-Ballkani Perëndimor, po rrinin bashkë për foton familjare të Samitit.

Mes valleve që u performua këtu, ishte edhe melodia e njohur: ‘Hajde ta vëllëzojna vallen e Rugovës, deri te Molla e kuqe, kufiri i Kosovës’.
Ky është momenti i shfaqjes së valles, të cilën e shijoi edhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, anipse nuk u pa duke duartokitur si homologët e tij.

escort mersin - izmir escort