Show Biz

Shah Rukh Khan thotë se është ‘shumë i vjetër për të bërë filma romantikë’

Qoftë Rahul i “Kuch Kuch Hota Hai” ose Raj i “Dilwale Dulhania Le Jayenge”, personazhet më të paharrueshëm dhe më të dashur të Shah Rukh Khan kanë qenë nga disa prej filmave të tij të njohur romantikë. Megjithatë, tani ai nuk është në disponim për t’u shfaqur në filma të tillë.

Shah Rukh Khan tha se ndihet “shumë i vjetër për të bërë filma romantikë tani”. Përgjigja e Shah Rukh erdhi si përgjigje ndaj pyetjes së një fansi, i cili e pyeti nëse i mungon ndonjëherë të luajë personazhe si Rahul ose Raj.

Aktori deklaroi se ai ndihet “nganjëherë në siklet”, kur duhet të luajë me aktoret që janë shumë më të reja se ai.

“Nuk dua të tingëllojë e çuditshme, por nuk e mbaj mend kur ishte hera e fundit kur luajta Rahul. Gjithashtu, mendoj se jam shumë i vjetër për të bërë filma romantikë tani. Ndonjëherë është e sikletshme. Mbaj mend, shumë vite më parë, isha duke punuar në një film dhe zonja përballë meje ishte shumë më e re se unë. Ishte e vështirë të bëje një skenë romantike me të. Isha pak i turpshëm. Por ju jeni një aktor. Më duhej të imagjinoja se jam në moshën e saj. Ndoshta personazhe si Rahul ose Raj janë për të rinjtë”, tha ai, duke falënderuar Aditya Chopra dhe Karan Johar që i ofruan atij “këto personazhe fenomenale”.

“Kur u futa në filma, nuk e mendoja kurrë se do të njihesha me emrat e personazhit. Ekziston një pjesë e imja në to”, përcjell Klankosova.tv

Shah Rukh Khan vlerësoi 30 vjet të udhëtimit të tij në Bollywood. Ai kujtoi se si filloi të xhironte për “Dil Aashna Hai” të Hema Malinit 30 vjet më parë. Ai tha se arsyeja pse donte të bëhej aktor ishte që t’i bënte njerëzit të buzëqeshnin dhe të sillte një ndryshim në ditën e tyre.

“Po flisja me gruan dhe fëmijët e mi. Askush nuk e kupton që ka kaluar kaq shumë kohë. Është një jetë. Zbrita në Mumbai me shpresën për të punuar për maksimum 10 filma ose për disa vjet. Nëse gjërat nuk funksionojnë, mendova se do të gjeja një lloj pune në filma edhe nëse është ndezja e skenave apo asistimi i regjisorit. Unë thjesht i dua filmat”, vazhdoi ai. .

Në frontin e punës, Shah Rukh Khan po i kthehet filmave pas një pauze prej katër vitesh. Ai do të shihet në “Pathaan”.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort