Serbi goditi me thikë partneren shtatzënë për një arsye të çuditshme

Një grua shtatzënë nga qyteti sllovak Sladkovičeva u vra nga partneri i saj i pamartuar nga Serbia pas një debati të ashpër në shtëpinë e familjes!

Mlladiq, i cili sipas mediave është me origjinë nga Serbia, ka goditur disa herë me thikë në stomak të dashurën e tij Monika (32), e cila dyshohet se ishte katër muajshe shtatzënë . Pas kësaj ai dyshohet se ka vrapuar drejt stacionit të trenit, ku ka kryer vetëvrasje duke u hedhur poshtë trenit.

Banorët e rrugës së qetë thonë se rreth orës 7 të mëngjesit kanë dëgjuar një debat që vinte nga shtëpia. Dyshohet se Monika donte të shkonte në punë, ndërsa i riu ishte kundër. Ka pasur një debat që përfundoi fatalisht.

“Kam dëgjuar vetëm se personi që goditi me thikë gruan më pas u hodh nën tren”, tha një nga banorët e zonës.

Krimi u zbulua kur policia erdhi gjatë hetimeve për të njoftuar Monikën se i riu kishte vdekur. Por askush nuk ua hapi derën dhe më pas hynë brenda së bashku me djalin e saj 12 vjeç.
Gruaja u gjet në tokë me stomak të gjakosur dhe pa shenja jete. Ata kanë lajmëruar menjëherë ambulancën, por lëndimet kanë qenë fatale.

“Mjeku mund të konstatonte vetëm vdekjen”, tha zëdhënësja e Qendrës Operative ZZS, Petra Klimešova.

Përforcimet mbërritën menjëherë dhe zona përreth shtëpisë u rrethua. Hetuesit kërkuan informacion nga fqinjët dhe kërkuan pamjet e kamerave.

Vendasit thonë se Monika ishte e divorcuar dhe kishte një djalë nga një martesë e mëparshme. Ajo bleu një shtëpi në fshat katër vjet më parë dhe jetonte me djalin e saj dhe partnerin aktual me të cilin ishte shtatzënë. Banorët e zonës po ashtu shprehen se nuk i kanë parë shumë njerëz dhe se nuk kanë dëgjuar më parë ndonjë debat nga shtëpia apo oborri.

Go to TOP