Selena Gomez zbukuron kopertinën e re të revistës Vogue

Këngëtarja amerikane Selena Gomez ka zbukuruar numrin e korrikut të Australian Vogue, për të cilin foli për gatimin, krijimin e një shtëpie të sigurt dhe gjetjen e lumturisë në jetë. 

Arsyeja e kopertinës ishte publikimi i markës kozmetike të këngëtarit “Rare Beauty”.

Për revistën, këngëtarja foli për përvojën e pandemisë së koronavirusit, e cila solli shumë ndryshime, veçanërisht për të gjithë ata që punojnë në industrinë e muzikës, dhe zbuloi se më së shumti i mungojnë udhëtimet që shoqëruan shfaqjet dhe koncertet.Ajo gjithashtu foli për kthimin e saj në muzikë, dhe posaçërisht theksoi se është e gatshme të kthehet në televizion pas një mungese të gjatë.

Gomez u zhvendos në shtëpinë e saj të re në mes të pandemisë dhe ajo i tha Vogue se ajo u bë streha e saj në karantinë së bashku me studion e saj, ku aktualisht është duke regjistruar albumin e saj të ardhshëm dhe kuzhinën ku regjistroi shfaqjet “Selena + Chef” .

Gjithashtu, një arsye tjetër për intervistënn  Selena për Australian Vogue është publikimi i markës së saj kozmetike “Rare Beauty” në këtë dhe vendet e tjera të Azisë Juglindore.

“Qëllimi im me” Bukurinë e Rrallë “ishte prishja e standardeve joreale të bukurisë. Nga përvoja personale kam parë se si këto standarde të pamundura të bukurisë kanë një efekt të keq në shëndetin tim mendor dhe unë njoh shumë njerëz që janë ndjerë në atë mënyrë. Për shkak të kjo ishte e rëndësishme për mua që me “Bukuria e Rrallë mund të krijojë një hapësirë ​​të sigurt, të rehatshme në bukuri dhe më gjerë, që mbështet mirëqenien mendore të komunitetit tonë”, shpjegoi Gomez.

FOTO

Go to TOP