Rohde: Gjermania e emocionuar për Javën e Krenarisë

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde, ka shprehur përkrahjen e Gjermanisë për nisjen e Javës së Krenarisë në Prishtinë.

“Gjermania është e emocionuar që Java e Krenarisë së LGBTQI+ ka filluar më në fund. Të drejtat LGBTQI+ janë të drejta të njeriut. Ato nuk duhet të negociohen, ato duhet të zbatohen”, ka shkruar ai.

Tutje ai ka përgëzuar ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiun dhe deputeten Mimoza Kusari – Lila për fjalimet e tyre gjatë ceremonisë së kësaj jave. /Kosova.info/

Go to TOP