Rihanna është ndarë nga ASAP Rocky?

Marrëdhënia mes këngëtares Rihanna dhe producentit Rakim Nakache Mayers, i njohur më mirë me emrin e tij skenik ASAP Rocky thuhet se ka marrë fund.

Teksa po presin të lindte foshnja e tyre dhe pas gati një viti e gjysmë që kishin bërë publike lidhjen, dashuria që ata krijuan duket se u shkatërrua pas një tradhtie të bërë nga kantautori amerikan.

Louis Pisano, një influencues dhe komentues i modës, i cili në Instagram ka 130 mijë ndjekës dhe më shumë se 19 mijë në Twitter, ka ndezur thashethemet në rrjete sociale.

https://twitter.com/Kurrco/status/1514686571563425795?s=20&t=L_9NWS0-KMm6FReKTzPXqQ

“Rihanna dhe ASAP Rocky janë ndarë. Rihanna u nda me të pasi e ka zënë duke e tradhtuar me stilisten e këpucëve Amina Muaddi”, thuhet në një koment të bërë.

Në pak minuta, stilisti i modës thekson se e ka tradhtuar gjatë Javës së Modës në Paris, gjersa ky postim arriti gati 17 mijë pëlqime dhe u shpërnda më shumë se 10.6 mijë herë dhe me mbi 2400 komente.

Bie në sy se ky skandal lind pasi pak ditë më parë u publikua pjesë e një seti fotografik për revistën “Vogue”, ku Rihanna tregon shtatzëninë e saj.

Foto: Screenshot/Twitter

Edhe pse ende nuk ka një burim zyrtar që konfirmon apo anulon deklaratën e Louis Pisanos, fjalët e tij krijojnë më shumë famë kur ai thekson se Rihanna dhe Amina ishin miq, deri në atë masë sa shpesh takoheshin me njëra-tjetrën, si gruaja që sot thuhet se është shkaku i ndarjes së saj me ASAP Rocky ishte një bashkëpunëtore e markës së saj të njohur si Fenty.

https://twitter.com/LOUIS_via_ROMA/status/1514682647498346501?s=20&t=WZ-_IL0rO_5e_xw-dAMLfQ

Një tjetër pikë e rëndësishme që vë në dukje Pisano është se lidhja e reperit me Aminan daton disa vite më parë. 

Foto: Screenshot/Twitter

Go to TOP