Turqia trondit Holandën

Turqia ka kaluar në avantazh kundër Holandës prej 1-0.

Holanda dhe Turqia po luajnë në çerekfinalen e fundit të Evropianit ‘Gjermani 2024’.

Ishte Akaydin (35’), i cili më kokë tund portën e holandezëve pas asistimit të Guler.

Asistues ishte Arda Guler, futbollisti i Real Madridit.

Go to TOP