Rama ‘zemërthyer’, shpërndan pamje nga Kievi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron në vizitë në Kiev, i shoqëruar edhe nga kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Rama para disa minutash ka shpërndarë disa fotografi në Facebook, ku ka shkruar “*Kiev” dhe ka vendosur një emoj ‘zemërthyer’ dhe flamurin e Ukrainës.

Rama dhe Abazoviq janë nisur dje drejt Kievit, me ftesë të presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Go to TOP