​Presidentja priti në takim Bujar Osmanin

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

Fillimisht Osmani ka takuar homologen e tij, Donika Gërvalla.

Në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, politikani shqiptar nga Maqedonia e Veriut do të takohet edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Maqedonia e Veriut ka marrë këtë vit kryesimin e OSBE-së.

Pritjet e Osmanit janë që të vendosin vëmendjen në rolin e OSBE-së, në teren dhe në lehtësimin e pasojave që konfliktet i sjellin mbi njerëzit.

Go to TOP