Policia dhe AKI-ja kapin drogë në vlerë prej 70 mijë eurosh

Katër persona janë arrestuar nga policia të dyshuar për vepren penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikeve”.

“Të dyshuarit e arrestuar janë intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës dhe me vendim të prokurorit të shtetit ndalohen për 48 orë për procedura të mëtejme ligjore”, njofton Policia.

Në aksionin e zhvilluar nga organet e rendit, të ndihmuar nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, janë kapur drogë e llojit “Marihuanë” në vlerë prej 70 mijë eurosh.

Operacioni i zhvilluar në fshatin Greikoc të Suharekës është realizuar kontrolli i shtëpisë së të dyshuarit me iniciale (S. S.).

Aty janë gjetur dhe konfiskuar:

Pesë paketime të mbushura me substancë të dyshuar narkotike e llojit Marihuanë me peshë 50.600 Kilogram ( Pesëdhjetë kilogram e 600 gram);

Një pushkë gjuetie dhe 30 fishek;

Një diviar;

Një veturë;

Një telefon Samsung me kartela të operatorëve Vala dhe Ipko;

Një peshore digjitale;

Para të Gatshme, 1 mijë e 425 euro;

Një Iphone 12 pro;

Një telefon Samsung;

Një telefon Iphone XS;

Një Telefon Nokia;

Një veturë BMW.

Go to TOP