Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Policia arreston edhe dy përsona për rastin “Subvencionet”

Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka arrestuar edhe dy persona të dyshuar në lidhje me hetimet për rastin “Subvencionet”.

Siç njofton Policia, V.P. dhe P.B. janë intervistuar nën dyshimin e kryerjes së  veprave penale – marrja e ryshfetit dhe keqpërdorim i pozitës dhe autoritetit zyrtar.

Pas intervistimit, i dyshuari V.P. me aktvendim të prokurorit është ndaluar për 48 orë, kurse i dyshuari P.B., është liruar dhe lënda ndaj tij do të trajtohet në procedurë të rregullt.

Rasti “Subvencionet” është në zhvillim që nga 2021-ta, ku nën pranga të Policisë e nën hetim të Prokurorisë kanë rënë me dhjetëra të dyshuar, disa prej tyre edhe zyrtarë institucionesh.

Go to TOP