Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Pikët dhe renditja finale e 30-të konkurrentëve për Topin e Artë

Për të shtatën herë në karrierën e tij mbresëlënëse, Lionel Messi e ka fituar çmimin më të madh individual për futbollistë – Topin e Artë. 

Superylli argjentinas, i cili aktualisht luan për Paris Saint-Germainin, i la prapa konkurrentët e tij duke marrë 613 pikë dhe duke e kryesuar renditjen e më të mirëve. 

Konkurrenti i tij më i afërt ishte Robert Lewandowski (580), i cili kishte marrë 33 pikë më pak se ish-ylli i Barcelonës. 

Jorginho (460 pikë), Karim Benzema (239) dhe N’Golo Kante (186), e kanë përmbyllur top pesëshen. 

Në vijim jua sjellim renditjen finale për 30 futbollistët konkurrues për Topin e Artë të vitit 2021.  

Emri, Pikët, Pozita, Klubi, Përfaqësuesja 

1., Lionel Messi, 613, S, PSG, Argjentina 

2., R. Lewandowski, 580, S, Bayern, Gjermani 

3., Jorginho, 460, MF, Chelsea, Itali 

4., Karim Benzema, 239, S, Real Madrid, Francë 

5., N’Golo Kante, 186, MF, Chelsea, Francë 

6., Cristiano Ronaldo, 178, S, Man Utd, Portugali 

7., Mohamed Salah, 121, S, Liverpool, Egjipt 

8., Kevin De Bruyne, 73, MF, Man City, Belgjikë 

9., Kylian Mbappe, 58, S, PSG, Francë 

10., G. Donnarumma, 36, P, PSG, Itali 

11., Erling Haaland, 33, S, Dortmund, Norvegji 

12., Romelu Lukaku, 26, S, Chelsea, Belgjikë 

13., Giorgio Chiellini, 26, MB, Juventus, Itali 

14., Leonardo Bonucci, 18, MB, Juventus, Itali 

15., Raheem Sterling, 10, S, Man City, Angli 

16., Neymar, 9, S, PSG, Brazil 

17., Luis Suarez, 8, S, Atletico, Uruguai 

18., Simon Kjaer, 8, MB, AC Milan, Danimarkë 

19., Mason Mount, 7, MF, Chelsea, Angli 

20., Riyad Mahrez, 7, S, Man City, Algjeri 

t-21., Bruno Fernandes, 6, MF, Man Utd, Portugali 

t-21., Lautaro Martinez, 6, S, Inter Milan, Argjentinë 

23., Harry Kane, 4, S, Tottenham, Angli 

24., Pedri, 3, MF, Barcelona, Spanjë 

25., Phil Foden, 2, S, Man City, Angli 

t-26., Nicolo Barella, 1, MF, Inter Milan, Itali 

t-26., Ruben Dias, 1, MB, Man City, Portugali 

t-26., Gerard Moreno, 1, S, Villarreal, Spanjë 

t-29., Cesar Azpilicueta, 0, MB, Chelsea, Spanjë 

t-29., Luka Modric, 0, MF, Real Madrid, Kroaci 

Go to TOP